Підсумки роботи

Міністерство транспорту та зв’язку України підбиває підсумки роботи транспортно – дорожнього комплексу та зв’язку за 9 місяців 2006 року.  

За ІІІ квартал та 9 місяців поточного року підприємствами Міністерства здійснювалася робота, спрямована на модернізацію та приведення до євростандартів транспортної інфраструктури, підвищення швидкості руху поїздів, розширення пропускних спроможностей портів, оновлення основних фондів, запровадження сучасних технологій для підвищення якості послуг для повнішого забезпечення потреб господарського комплексу та населення України у послугах транспорту та зв’язку.

Таку інформацію оприлюднила заступник Міністра транспорту та зв’язку України Катерина Фоменко під час засідання Колегії Міністерства транспорту та зв’язку України, яке проходить сьогодні, 31 жовтня в Києві.

За словами Катерини Фоменко, усього за 9 місяців уведено в експлуатацію основних фондів майже на 1,8 млрд. грн., що в 1,5 рази перевищує обсяги минулого року. Для розвитку та нарощування перевезень Укрзалізницею за рахунок власних коштів та кредитних ресурсів у звітному періоді освоєно 2,8 млрд. грн. капітальних інвестицій, із яких майже 850 млн.грн. використано на оновлення рухомого складу. Тягового рухомого складу, пасажирських та вантажних вагонів придбано на пів млрд. грн., що в 1,2 рази більше аналогічного періоду 2005 року. У 2 рази збільшено кошти на оновлення та модернізацію колійної техніки. Понад 150 млн. грн. або у 2,3 рази більше використано коштів на електрифікацію дільниць та реконструкцію систем електропостачання.

Економічні результати роботи у ІІІ кварталі 2006 року свідчать про зміцнення позитивної динаміки економічного зростання галузі. Так, за підсумками роботи ІІІ кварталу 2006 року:

– перевезення вантажів порівняно з ІІІ кварталом 2005 року зросло на 22 млн. тонн або на 14,5 %;

– перевезення пасажирів збільшилось на 52 млн. чол. або на 4,7 %;

– переробка вантажів у морських торговельних портах у порівнянні із ІІІ кварталом 2005 року зросла на 3 млн. тонн, або на 11,2 %, у тому числі транзитних вантажів — на 1,8 млн. тонн, або на 20 %;

– надано послуг зв’язку у обсязі 9 млрд. грн., у тому числі населенню – 3,6 млрд. грн., що відповідно на 22 % та 17 % більше порівняно із ІІІ кварталом минулого року.

Показники за 9 місяців 2006року

За 9 місяців 2006 року підприємствами транспорту перевезено 461,7 млн. тонн вантажів, що на 35 млн. тонн або на 8% більше минулого року. Залізничним транспортом перевезено 41,2 млн. тонн транзитних вантажів і забезпечено приріст на рівні 11 %. Разом з тим, допущено зменшення обсягів перевезень вантажів водним транспортом на 738 тис. тонн або 12,3%.

Нарощування обсягів пасажирських перевезень забезпечено всіма видами транспорту. За 9 місяців пасажирів перевезено 3,4 млрд. чол., що на 100 млн. чол. або на 3 % більше за аналогічний період 2005 року.

Морськими торговельними портами в поточному році перероблено майже 84 млн. тонн вантажів, у тому числі транзитних – 32 млн. тонн, що відповідно на 4 % та 10 % більше ніж у січні-вересні минулого року.

Разом з тим, у січні-вересні зменшили обсяги переробки вантажів чотири морські торговельні порти: Ренійський МТП – на 316 тис. тонн або на 14%, Усть-Дунайський МТП – на 276 тис. тонн або на 54%, Ялтинський МТП – на 75 тис. тонн або на 34%, Херсонський МТП – на 49 тис. тонн або на 2,5%.

За 9 місяців 2006 року надано послуг зв’язку на 24,1 млрд. грн., що в 1,2 рази більше ніж за січень-вересень 2005 року, з них населенню – 9,6 млрд. грн.

Дорожніми службами за січень-вересень виконано робіт на 3,1 млрд. грн., що на 22,7 % більше минулого року. Капітально відремонтовано 312,6 км доріг, 2,5 тис. погонних метрів мостів.

Щодо інвестиційної діяльності, то підприємствами за 9 місяців освоєно 5,1 млрд. грн капітальних вкладень, що на 1,4 млрд. грн. або майже на 40 % більше минулого року.

За рахунок цих коштів в галузі реалізовано низку проектів в залізничній, морській, авіаційній та автомобільній галузях, а також у сфері зв’язку.

За попередніми даними, доходи підприємств державного сектору складають 26,4 млрд. грн., що на 3,1 млрд. грн., або на 13 % більше доходів, отриманих за 9 місяців 2005 року. Найбільший приріст доходів забезпечили: Держзв’язку – 20%, Укрзалізниця – 15,5%, Укравіатранс – 14,2%.

Державними підприємствами Мінтрансзв’язку за січень-вересень 2006 рік отримано чистого прибутку у розмірі 1,2 млрд. грн. проти 1,8 млрд. грн. у минулому році. Наростили обсяги чистого прибутку: Укравтотранс – у 4 рази, Держзв’язку – на 10,8%, Укрморрічфлот та Укравіатранс – на 5,5%.

Державними підприємствами транспорту, дорожнього господарства та зв’язку за 9 місяців 2006 року до державного бюджету перераховано майже 3,1 млрд. грн. і забезпечено приріст до аналогічного періоду минулого року на 462 млн. грн., або на 17,6 %.

Нарощування платежів до бюджету забезпечили всі підгалузі Міністерства, найбільше – підприємства Укрморрічфлоту – майже 38 % та Укравтотранс біля 37 %.

Усього підприємствами Мінтрансзв’язку всіх форм власності за 9 місяців до державного бюджету сплачено 5,6 млрд. грн., що на 1,2 млрд. грн. або на 26% більше минулорічного показника.

— Ми робимо усе можливе для нарощування фінансових показників, – підкреслила Катерина Фоменко. – З цією метою Міністерство транспорту та зв’язку України активізуватиме роботу із законодавчими органами влади та активно залучатиме інвестиції.

За повідомленням Прес-служби МТЗУ  

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: